„Chcete uspořádat vánoční, novoroční či jiný večírek? Poradíme Vám, jak najít ten správný prostor.“

Blíží se čas Vánoc a mnoho firem se chystá uspořádat vánoční či novoroční večírek, který k tomuto období neodmyslitelně patří. Většina lidí má večírky velmi ráda a uvítá to jako odměnu za odvedenou práci. Navíc každý správný majitel ví, že za úspěchem firmy stojí zaměstnanci a jejich práce. Jejich produktivita a koneckonců také image celé firmy je silně ovlivněna vztahy mezi kolegy a celkovou atmosférou na pracovišti. Proto je důležité podporovat rozvoj komunikace mezi zaměstnanci a napomoct jim k tomu, aby se lépe poznali a porozuměli si. Firemní večírek může být účinným nástrojem pro utužení a stmelení kolektivu.

Ještě předtím než začnete hledat ideální prostor pro váš večírek, je důležité si ujasnit a připravit několik informací:

  • Kde se bude akce konat?

To je město, lokalita (část města) a místo. Město je většinou dané tím, kde firma sídlí. Lokalitu je dobré vybírat dle dobré dostupnosti pro většinu účastníků, v případě potřeby promyslet možnost zajištění dopravy. Pokud ale firemní večírek chcete připravit mimo město působiště firmy, je nezbytné myslet na dopravu nebo zajištění ubytování.

  • Kdy chcete večírek uspořádat?

Termínů velmi rychle ubývá, hlavně v tomto předvánočním období. Je dobré vybrat a objednat vhodný prostor s předstihem.

  • Pro kolik lidí budete večírek pořádat?

Neméně podstatnou informací je kapacita akce a výběr správně velkého prostoru.  K tomu patří také zasedací pořádek, uspořádání stolů a židlí, popřípadě jestli budete požadovat místo pro taneční parket apod.

  • Jaké chcete občerstvení?

K vánočnímu večírku samozřejmě patří jídlo a pití. Záleží už jen na vás, jestli chcete večírek přímo v restauraci, nebo v jiném prostoru a zajistit catering. Některé prostory mají možnost grilování či dokonce zajistí gastronomický zážitek. Také existují místa, kde si můžete občerstvení obstarat sami.

  • K čemu bude večírek sloužit?

Bude večírek pouze volnou zábavou pro odreagování a stmelení celého kolektivu? Budete chtít nějaký speciální program, hudbu či jiné aktivity? Nebo chcete v rámci večírku pronést projevy, popřípadě využít prostor pro nějaké prezentace? Podle toho je nutné vybírat prostory s potřebným vybavením.

  • Jaký máte rozpočet?

Neposledně je důležitá také cena, kterou máte možnost do večírku investovat.

Na www.konfi.cz si můžete vybrat prostor dle místa, termínu a kapacity. Pro výběr ideálního prostoru doporučujeme kliknout na odkaz pro teambuildingy (https://www.konfi.cz/czech-republic/filter-e20/) a ve filtrech a následném výběru zohlednit svoje připravené informace (viz výše).