O pomyslný první stupínek nejúspěšnějšího kongresového města Evropy soutěží Vídeň s Paříží či Berlínem. Za zajímavými informacemi ale nemusíte tak daleko. Vybrali jsme pro vás tipy pro první pololetí z různých oblastí, ať už vás zajímá zdraví, ekonomie nebo obchod a podnikání.

Začněme už 27. ledna v Kině Lucerna, kde se sejdou účastníci konference s názvem Osobní růst. Seznámí se s nejaktuálnějšími poznatky z oblasti osobního rozvoje nebo se zásadami duševní hygieny.

Zájemci o špičkovou popularizaci ekonomie si určitě nenechají ujít Souboj ekonomů: Michl vs Sedláček battle. V Royal Theatre & Club Chic na Vinohradské ulici to 25. února bude už třetí střetnutí známých a úspěšných ekonomů: bývalý poradce prezidenta Václava Havla Tomáš Sedláček dnes působí jako hlavní makroekonomický stratég ČSOB, Aleš Michl je členem rady České národní banky a autorem populární knihy MICHLiq – inteligentní průvodce ekonomikou.

Zkrátka nepřijdou ani vyznavači zdravého životního stylu, kteří mohou od 15. do 21. března navštívit na Novoměstské radnici devátý ročník prvního jógového festivalu v České republice Prague Spirit Festival, nebo 22. – 24. března Festival Evolution na Výstavišti Praha, který představí nejnovější produkty zdravé výživy, bio potravin, přírodní kosmetiky, praktické ekologické výrobky do domácnosti i novinky z oblasti výchovy a osobního rozvoje.

Zájemci o nejnovější informace ze světa byznysu mají na výběr z velkého počtu specializovaných setkání. Od 20. do 22. března se v Kongresovém centru Praha uskuteční jedna z největších a nejvýznamnějších středoevropských konferencí o digitálním marketingu Marketing Festival, která přivítá například Dana Arielyho, populárního řečníka z oblasti psychologie a behaviorální ekonomie. Pár dní nato, 26. března, proběhne ve Fóru Karlín konference s lákavým názvem Tajemství obchodu, na které v jednom dni vystoupí a o své zkušenosti se podělí celá řada nejúspěšnějších obchodníků. A do třetice – 10. dubna bude hlavní město vůbec poprvé v Kongresovém centru Praha hostit evropské finále největší startupové soutěže Startup World Cup & Summit.

Počátkem května, přesně od 9. do 12. 5. 2019, můžete navštívit konference, semináře, diskuzní fóra a autorská čtení u příležitosti veletrhu a festivalu Svět knihy Praha 2019. Doprovodný program zahrnuje neuvěřitelných 400 pořadů! Jejich návštěvníci se mohou těšit také na setkání s autory, prezentace nakladatelských domů nebo oceňování tvůrčích počinů i edičních úspěchů. Jsme zvědaví, jestli bude překonán dosavadní rekord 40 000 návštěvníků.

I mimo hlavní město se odehrávají atraktivní konferenční akce. Už 19. ledna pořádá Technická univerzita Liberec tři bloky přednášek a workshopů pod názvem Radost z rodičovství zaměřené na porod a péči o děti v prvním roce života, výchovu a komunikaci v rodině i na vzdělávání a objevování.

Světoběžníci zamíří na cestovatelský festival Kolem světa, na kterém od 2. do 3. února v plzeňské Měšťanské besedě vyslechnou řadu přednášek českých a zahraničních cestovatelů.

TEDx je mezinárodní hnutí, které původní zacílení na technologii, zábavu a design (zkratka z Technology & Entertainment & Design) rozšířilo o vědu, výzkum, umění nebo business. Například na loňském vyprodaném setkání v Liberci jste tak mohli nahlédnout do zákulisí tvorby časopisu, být překvapeni nečekanými nástrahami dovozu kávy, se zatajeným dechem sledovat příběh cestovatelky z Pacifické hřebenovky nebo potkat autora knihy Anarchokapitalismus. Stojí za to sledovat, kdy se TEDx vypraví do vašeho města, na rozdíl od online archivu přednášek se zde totiž seznámíte se zajímavými tvářemi místních podnikatelů, sportovců, umělců a dalších inspirativních osobností. Nejbližší akce jsou zatím naplánované v Praze, Slaném, Olomouci a Českých Budějovicích.